ליווי אישי לבני נוער עם יהודה: התגברות על חרדה לנער בן 15

יהודה היה תלמיד כיתה ט' בן 15 שאיתו עברתי תהליך אימון אישי לבני נוער. משפחתו גרה בשכונה יוקרתית במרכז הארץ. יהודה הוא בן להורים היו אכפתיים ומשקיעים מאוד בילדיהם. אבל, האווירה התחרותית והחרדה מחוסר ההצלחה הלימודית של יהודה הובילה ליחסים לא טובים בין יהודה להוריו.
ליהודה יש קשיי למידה מאובחנים, ואהב משחקי מחשב הרבה יותר מלימודים וספורט. הדאגה של ההורים הייתה שהוא יותר מדי במחשב, פחות מדי מבלה עם חברים ואינו משקיע מספיק בלימודים. הלחץ הבלתי מתפשר של ההורים למצוינות לימודית הובילו את יהודה למרוד, לריב ואף לשקר להוריו. ההורים פנו אלי כאשר האימותים בבית הפכו להיות בלתי נעימים ולאחר שהם והילד עברו מספר טיפולים. הגעתי לבית שהיחסים המעורערים עם המתבגר היו על סף פיצוץ. את מפגשי האימון האישי העברתי ליהודה בחדרו ובחצר הבית. המפגשים נערכו פעמים רבות בזמן שההורים היו בעבודה.

תהליך האימון עם יהודה התחלק ל- 2 חלקים עיקרים. הראשון היה לעזור ליהודה להבין שההורים רוצים בטובתו ומאוד מעוניינים בהצלחתו. החלק השני היה לגרום ליהודה להבין שאפשרות הבחירה היא שלו. המסר שלי היה שהוא לא חייב לעמוד בציפיות של אף אחד חוץ משלו מעצמו. ההדרכה ההורית כללה, הורדת סף החרדה של ההורים מחוסר ההצלחה הלימודית והחברתית של יהודה, ובבניה של שיתוף הפעולה עם ההורים כדי ליצור תקשורת בריאה יותר בינם ובין יהודה. שפה הדדית ומגדלת שמה דגש על ערכים משפחתיים כמו מצוינות, התמדה, והשקעה שמעוברים לילד בדרך של דוגמה אישית ובשפה תומכת וחיובית תוך מתן מרחב בחירה ולגיטימיות להחלטות ולאינטואיציות של יהודה.
במהלך הליווי המשפחתי ירדו המתחים המילוליים בבית. ההורים שמחו לראות שיהודה בחר להצטיין, הוא סיים את שנת הלימודים בציונים גבוהים מאוד והתקבל למגמה הטכנולוגית היוקרתית ביותר בעיר. סף הלחץ והריבים בבית ירדו פלאים. היום, יהודה מודה לאביו על שדחף אותו להצלחה, וההורים יודעים איך לעזור לילד בלי לחץ, צעקות ואיומים.

אולי יעניין אותך לקרוא בבלוג

צור קשר

הורים יקרים, אם אתם מתוסכלים מהתקשורת עם המתבגרים שלכם, חשים שהם לא מוצאים עצמם מבחינה רגשית או חברתית, מתקשים בלימודים או פשוט לא מאושרים, דעו שיש מה לעשות.
לשיחת ייעוץ חינם עם עומר גולן, צרו קשר.

טלפון

052-3797425

כתובת

פועלי ציון 4 הרצליה

דוא"ל

omergbiz@gmail.com

צור קשר

הורים יקרים, אם אתם מתוסכלים מהתקשורת עם המתבגרים שלכם, הם מתקשים בבית הספר לא מוצאים עצמם מבחינה רגשית וחברתית או פשוט לא מאושרים, דעו שיש מה לעשות.
לשיחת ייעוץ חינם עם עומר גולן, צרו קשר.

נגישות